0
02146115236

چطور هزینه کلاس کنکور تجربی را نصف کنیم؟ یک گزارش کاملاً عملی و کاربردی

زمان زیادی به کنکور نمانده است و بسیاری از دانش آموزان کنکوری که قصد شرکت در آزمون های آزاد و سراسری را دارند، حسابی خود را برای موفقیت در این امتحان سرنوشت ساز آماده می کنند و برای آن که بتوانند بهترین رتبه را به دست آورند، ساعت ها درس می خوانند؛ دانش آموزانی که هر روز از کلاس های کنکور به مدرسه می روند و از مدرسه راهی کلاس های کنکور می شوند.
اما سوال مهم در این بین، چنین است که آیا تمامی دانش آموزان به راحتی می توانند هزینه کلاس کنکور تجربی، ریاضی، انسانی و… را پرداخت کنند و بهترین مدرسین را برای قبولی در کنکور در اختیار بگیرند؟
باید بگوییم پاسخ منفی است. حتما می دانید هزینه کلاس کنکور تجربی و… به اندازه کافی بالا است و هر دانش آموزشی نمی تواند آن را پرداخت نماید. با وجود این امر آیا تاکنون با خود اندیشیده اید که چرا همچنان دانش آموزان با توجه به هزینه های سرسام آورد کلاس کنکور، علاقه مند به این کلاس ها هستند؟ باید بگوییم ناکارآمدی بسیاری از کلاس های مدرسه، عموما سبب می شود تا دانش آموزان راهی موسسات کنکور شوند و برای کسب نتیجه بهتر، هزینه های کلاس کنکور تجربی و … را متقبل گردند. با توجه به نزدیک شدن به ایام کنکور و تلاش بیشتر دانش آموزان برای راه یابی به دانشگاه، در این گزارش می خواهیم شما را با شرایط کنکور تجربی، هزینه کلاس کنکور تجربی، دروس کنکور تجربی و کلاس نکته و تست … آشنا کنیم تا اگر قصد شرکت در این آزمون را دارید، بدانید چه راهی پیش روی شما است.

هزینه کلاس کنکور تجربی چقدر است؟

اگر بخواهیم عدد و رقمی دقیق برای هزینه کلاس کنکور تجربی ذکر کنیم، احتمال خطای محاسباتی خواهیم داشت زیرا رقم دقیقی در آمارهای منتشر شده در دست نیست اما می توانیم به طور کلی، به شما بگوییم هزینه این کلاس ها چقدر است و شما برای شرکت در این کلاس ها، چه مبلغی باید پرداخت نمایید.
باید بگوییم اگر قرار باشد شما تمامی دروس تجربی را یک به یک در آموزشگاه های کنکور رشته تجربی بگذرانید، میبایست در کمترین حالت مبلغی معادل ۲۰ میلیون تومان پرداخت نمایید. باید تاکید کنیم که این مبلغ کمترین مبلغی است که می توانید برای هزینه کلاس کنکور تجربی متقبل شوید. اما این مبلغ تا چه میزان بالا می رود؟

باید بگوییم در بسیاری از آموزشگاه های کنکور ممکن است شما برای ثبت نام، نیاز باشد مبلغی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت نمایید و گاه حتی به پرداخت ۱۵۰ میلیون تومان نیز راضی شوید. در واقع باید بدانید هزینه شرکت در هر یک از کلاس های تخصصی به طور میانگین چیزی بالغ بر ۳ میلیون تومان است. البته توجه داشته باشید این مبلغ در کلاس های عمومی به ۱ میلیون تومان کاهش پیدا می کند.
جالب است بدانید این هزینه ها جدای از آزمون های آزمایشی است و بسیاری از دانش آموزان برای آن که سطح علمی خود را پیش از فرا رسیدن کنکور بسنجند، در آزمون های آزمایشی گوناگون شرکت می کنند که آنها نیز حدود ۵ میلیون تومان هزینه دریافت می نمایند.

علاوه بر هزینه کلاس کنکور تجربی و آزمون های آزمایشی، دانش آموزان پشت کنکوری باید هزینه دیگری نیز پرداخت نمایند و آن هزینه، هزینه خرید کتاب ها، جزوات و سی دی های آموزشی است که می تواند تاثیر بسیاری بر یادگیری دانش آموزان داشته باشد و سبب شود آنها بتوانند بهتر از کتب درسی رسمی، دروس خود را درک نمایند.
از سوی دیگر این کتاب ها، عموما دارای تست های متعدد و سوالات کنکور سال های قبل هستند و همین امر سبب می شود دانش آموزان با زدن تست، با آزمون کنکور آشنا شوند و بتوانند عملکرد بهتری در جلسه اصلی کنکور خود داشته باشند.

هزینه کلاس کنکور تجربی

کاهش هزینه کلاس کنکور تجربی با شرکت در کلاس آنلاین کنکور

اگر فقط یک بار به صورت آنلاین در کلاس های کنکور شرکت کنید هیچ وقت لذت آن را فراموش نخواهید کرد. قیمت این کلاس ها کمتر از نصف کلاس های حضوری است. در عین حال با هزینه کمتر در کلاس بهترین اساتید تهران حضور پیدا می کنید. کلاس ها همگی ضبط می شود و می توانید آنلاین همه سوالات خود را اساتید کلاسی برتر بپرسید. لیست کلاس های کنکور ۹۹ را می توانید در این جا ببینید.با پر کردن فرم زیر می توانید به صورت رایگان در جلسه آنلاین کلاس های ما شرکت کنید. خیلی زود با شما تماس میگیریم.

اما چه چیزی باعث می شود هزینه کلاس کنکور تجربی تا این اندازه بالا برود؟
باید بگوییم کنکور تجربی به دلیل رشته های دانشگاهی خاصی که در نهایت برای دارندگان برترین رتبه های کنکور در نظر گرفته است، همواره مورد توجه بوده است. رشته هایی چون پزشکی، مهندسی پزشکی، دارو سازی، دندانپزشکی و… طرفداران بسیاری دارد به همین دلیل است که قبولی در رشته های خاص کنکور تجربی کاری سخت به شمار می آید و افراد برای آن که به این موفقیت دست پیدا کنند، دست به هر کاری می زنند و حاضر هستند هزینه های سرسام آور کلاس های کنکور را پرداخت نمایند.
باید بگوییم یکی از اصلی ترین دلایل بالا بودن هزینه کنکور تجربی همین امر است. کنکور علوم تجربی با حدود ۷۰۰ هزار نفر داوطلب، یکی از پرطرفدار ترین رشته ها است و رقابت بر سر کرسی های دانشگاه در این رشته بسیار بالا محسوب می شود.

ثبت نام داوطلبان کنکور در آموزشگاه ها

شاید برایتان جالب باشد بدانید که با وجود بالا بودن هزینه کلاس کنکور تجربی، بیش از ۸۰ درصد از داوطلبان کنکور در آموزشگاه ها و موسسات آموزشی ثبت نام می کنند تا بتوانند بهترین نتیجه را به دست آورند.
دانش آموزان عموما معتقد هستند کلاس های مدرسه نمی تواند آنها را برای رسیدن به دانشگاه های سراسری و همچنین رشته های برتر کمک کند از همین رو استقبال این دانش آموزان از کلاس های کنکور بسیار بالا است.

دلیل اصلی طرفداری دانش آموزان از کلاس کنکور

شاید برایتان جالب باشد بدانید که دقیقا چه چیزی باعث شده است که دانش آموزان تا این حد نسبت به کلاس های کنکور علاقه نشان دهند و هزینه کلاس کنکور تجربی را با وجود بالا بودن آن، پرداخت نمایند و خانواده های خود را درگیر چنین امری کنند. باید بگوییم یکی از مهمترین دلایل این امر، تبلیغات متعددی است که رسانه هایی همچون صدا و سیما برای کلاس های کنکور به نمایش می گذارند.
از سوی دیگر تاکید بسیاری از معلمان مدارس به استفاده از کتاب های کمک آموزشی و همچنین کلاس های کنکور، تنور داغی برای این موسسات ایجاد کرده است و سبب شده آنها بتوانند به راحتی هزینه این کلاس ها را را بالا ببرند و دانش آموزان نیز بدون هیچ شکی آن را پرداخت نمایند.

هزینه کلاس کنکور تجربی
گردش مالی موسسات کنکور

شاید برایتان عجیب باشد که بگوییم گردش مالی بسیاری از موسسات کنکور آنقدر بالا است گاه به مبالغ میلیاردی می رسد. البته با توجه به تفاوت هزینه کلاس کنکور تجربی در موسسات گوناگون، این مبالغ می تواند گاه تا ۹ میلیارد تومان نیز افزایش یابد.
البته نمی توان این حرف را مستند گفت اما بسیاری از متخصصان بر این باورند که پرداخت هزینه این کلاس ها و شرکت در این موسسات، هیچ تضمینی بر موفقیت دانش آموزان ندارد. در واقع آنها می گویند تنها زمانی دانش آموزان می توانند رتبه های برتر را به دست آورند که خود برنامه ریزی داشته باشند و با جدیت برای رسیدن به رشته و دانشگاه مورد نظر خود تلاش نمایند.

هزینه کلاس کنکور تجربی به صورت خصوصی

بسیاری از دانش آموزان برای کسب نتایج بهتر، به جای آن که در کلاس های عمومی کنکور ثبت نام کنند و بر سر کلاس درس بنشینند، به فکر کلاس های خصوصی می افتند. شاید عجیب باشه برایتان که بگوییم هزینه کلاس های کنکور تجربی آن هم به شکل خصوصی گاه به جلسه ای ۱ میلیون تومان نیز می رسد که این امر بستگی به توانایی مدرس دارد.

گران ترین دروس کنکور

برخی از دروس نسبتا هزینه بیشتری می طلبند. به طور نمونه بر اساس آمارهای هزینه کلاس کنکور تجربی، بسیاری از دروس، کلاس های گران تری دارند. مثلا کلاس شیمی، ریاضی، زیست شناسی و… کلاس هایی هستند که به دلیل اهمیت آنها در کنکور و همچنین ضرایبی که دارند، گرانتر هستند و موسسات کنکور مبالغ بیشتری را برای این درس ها دریافت می کنند.
البته با توجه به این که دانش آموز بخواهد در کدام رشته به دانشگاه برود، درس های متفاوتی ارزش پیدا می کنند اما به طور کل می توان گفت درس های ریاضی، شیمی، فیزیک و زیست بسیار گران هستند.
در مقابل دروس گفته شده، درس های زبان عربی، ادبیات فارسی، فرهنگ و معارف اسلامی و زبان انگلیسی جز دروس عمومی حساب می شوند و هزینه کلاس کنکور تجربی در خصوص این دروس، بسیار کمتر از دروس تخصصی است. البته باید بدانیم وقتی از مبالغ کم صحبت می کنیم، منظور نسبت هزینه این کلاس ها به کلاس های تخصصی است نه این که کلاس ها واقعا ارزان هستند.
همان طور که قبلا هم گفته شد، هزینه کلاس های عمومی گاه تا یک میلیون تومان هم می رسد و اگر دانش آموزان بخواهند بهترین نتیجه را به دست آورند، عموما در تمامی موارد ثبت نام می کنند و هزینه کلاس کنکور تجربی را به شکل تمام و کمال پرداخت می نمایند.

هزینه کلاس کنکور تجربی
آیا کلاس های کنکور تاثیر گذار هستند؟

باید بگوییم پرداخت هزینه کلاس های کنکور رشته تجربی به معنی این نیست که تمامی دانش آموزان می توانند رتبه های مناسب به دست آورند و در رشته مورد نظر و دانشگاه های درجه یک، قبول شوند. هیچ می دانید سالانه چند هزار نفر در این کلاس ها ثبت نام می کند و هزینه های سر سام آوری را بابت رسیدن به هدف مورد نظر خود پرداخت می نمایند؟
و سوال دوم آیا تمامی این افراد در کنکور پذیرفته می شوند؟ باید بگوییم به هیچ عنوان این طور نیست که هر دانش آموزی که بیشترین هزینه کلاس کنکور تجربی را متقبل شد، حتما می تواند در بهترین رشته و بهترین دانشگاه پذیرش بگیرد و رتبه ای یک رقمی یا دو رقمی به دست آورد.

در واقع تمامی بحث آن است که پذیرش در دانشگاه و قبولی کنکور پیش از هر چیز به توانمندی، اراده و تلاش افراد بستگی دارد و نمی توان آن را صد در صد به کلاس های کنکور مرتبط دانست.

از سوی دیگر نمی توان نقش مدرسین مجرب کنکور را نیز زیر سوال برد از همین رو باید تاکید کرد که بسیاری از مدرسین هستند که با توجه به علم و دانش خود می توانند شرایط خوبی برای دانش آموزان ایجاد کرده و آنها را راهی دانشگاه های معتبر نمایند.
صحبت این است که نمی توان گفت که اگر شما بیشترین هزینه کلاس کنکور تجربی را پرداخت می نمایید، قطعا بهترین مدرسین را در اختیار دارید. در واقع بسیاری از مدرسین تراز اول، در همین مدارس درس می دهند و بدون چشم داشت به دانش آموزان نیازمند کمک می کنند.

ما در کلاسی برتر سعی کرده ایم با هزینه بسیار کم کلاس های کنکور بهترین اساتید آموزشگاه های تهران را در اختیار شما بگذاریم. این کلاس های تنها با استفاده از اینترنت و یکی گوشی یا لپ تاپ قابل دسترسی است. با شرکت در این کلاس ها زمان شما برای موارد بهتری صرف می شود. کلاس کنکور آنلاین را می توان به عنوان یک کلاس خصوصی کنکور با هزینه فوق العاده پایین در نظر گرفت.

از سوی دیگر بدانید مدرس معجزه نمی کند و تنها زمانی می توان از علم آنها استفاده کرد که دانش آموز خود نیز با اراده، دروس کنکور را بخواند، مرور کند، تمرین نماید و برای رسیدن به نتیجه دلخواه دست از تلاش بر ندارد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *