طرح تکته و تست آنلاین کلاسی برتر
02146115236

کلاس آنلاین کنکور و رازهای پشت آن: قیمت کم، کیفیت عالی

اگر دقت کرده باشید در سال‌های اخیر، شاهد تغییرات گسترده‌ای در زمینه ی آموزش بوده ایم. دیگر می‌شود گفت که تمام اسباب و وسایل ارتباطی ما طی ده سال گذشته از بیخ و بن عوض شده و تقریباً بر روی همه ی جوانب زندگی ما نیز تاثیر گذاشته است. به طوری که دیگر تقریباً هیچ چیزمان شبیه گذشته‌ها نیست! جز درس خواندن مان! که البته آن هم دارد تغییر می کند موبایل و اینترنت و نرم افزارهای جدید که هرروز هم بیشتر و بیشتر می شوند خیلی کارها را برای ما راحت کرده اند. اما سوال اصلی این است که آیا برای کنکور هم می توان به کلاس‌ آنلاین کنکور اعتماد کرد؟ و یا آیا اساساً کلاس‌ آنلاین کنکور ، می توانند جایگزین مناسب و پر بازدهی بجای کلاس‌های حضوری باشند؟ شوخی که نیست! صحبت کنکور است!

در این مقاله قصد داریم مزایا و معایب هر دو شیوه ی آموزش، یعنی کلاس‌های حضوری کنکور و کلاس‌های آنلاین کنکور را باهم مقایسه کنیم تا ببینیم بالاخره می توانیم سرنوشت تحصیلی خود را دستخوش این تغییرات کنیم یا نه!

کلاس آنلاین کنکور

کلاس‌ آنلاین کنکور در کل خوب است یا نه؟!

پاسخ قطعی به این سوال ساده نیست! اما می توانیم حدس بزنیم که چرا برتری شیوه‌های جدید، نسبت به شیوه‌های گذشته در هاله‌ای از ابهام است. اول از همه، تجربه ثابت کرده که بشر همیشه در برابر تغییرات ناگهانی، مقاومت زیادی نشان می داده و می دهد. و البته همان تجربه نیز ثابت کرده که در انتها، همواره تغییرات تازه موفق می‌شود راه خود را به قلب جامعه پیدا کنند. مثلاً زمانی که به پدربزرگ و مادربزرگ‌های ما گفتند که قبوض آب و برق و گاز تان را باید حتما بصورت آنلاین پرداخت کنید، پذیرش این موضوع برای آن‌ها مانند یک کابوس بود. می گفتند “اگر دستگاه زبان بسته کارت یا پول ما را بخورد اما قبض ما را ندهد چه؟!” و تا لحظه‌ای که مجبور به انجام این کار نشده بودند، باز هم پرداخت حضوری را ترجیح می دادند! اما حال می بینیم که دیگر هیچکس برای پرداخت یک قبض، به شعبه ی بانک مراجعه نمی کند.

این دقیقا اتفاقی است که برای سیستم آموزشی نیز دارد می افتد. بعضی از ما  (و اکثر پدر مادر هامان) هنوز نسبت به کلاس‌ آنلاین کنکور و در کل آموزش از راه دور، به دیده ی تردید نگاه می کنیم. مخصوصاٌ زمانی که صحبت، درباره ی کنکور و سال تعیین سرنوشت تحصیلی در میان باشد حساس‌تر هم می شویم! دلمان می خواهد راهی را برویم که مویی لای درزش نرود! خیلی ها معتقدند که درباره ی کنکور هیچ ریسکی نباید کرد چون زمان محدود است و انتخاب‌های آموزشی نامحدود! و انتخاب یک سیستم آموزشی واحد برای این یک سال جایی نیست که انسان بخواهد درباره ی آن خطر کند! با این که کلاس‌ آنلاین کنکور، آغازگر فصل عدالت آموزشی محسوب می شوند اما درهرحال به خاطر همی دلایل است که هنوز، اعتماد به سیستم آموزش از راه دور کنکور و کلاس‌ آنلاین کنکور ، آن طور که باید، فراگیر نشده است. البته ناگفته هم نماند که بعضاً می بینیم، بعضی از مدرسین و همکاران هم به طور کامل به سمت کلاس‌های آنلاین حرکت نکرده اند و دوره‌های آنلاین شان، تقریباً شبیه همان دوره‌های حضوری است، منتها با حضور افتخاری دوربین و اینترنت! باید حواس مان باشد که یک کلاس کنکور آنلاین ، هم برای مدرس و هم برای داوطلبان، بایستی تفاوت‌های بسیاری با کلاس‌های حضوری داشته باشد. (آخر این مقاله مفصل راجع به این نکته حرف می زنیم که منظورمان چیست!)

هرچند در چند سال اخیر شاهد سیل حرکت داوطلبان به سوی سیستم آموزش از راه دور کنکور بوده ایم، اما با این حال در این مقاله قصد داریم مزایای حقیقی کلاس‌ آنلاین کنکور و نکات بسیار مهمی که درباره ی آن باید در نظر داشته باشید را باهم بررسی نماییم. (ادامه ی مطلب را دریابید)

  کلاس آنلاین کنکور

مزایا و برتری‌های کلاس‌ آنلاین کنکور :

منتقدین و مخالفان برگزاری کلاس‌ آنلاین کنکور، معتقدند که “تمرکز کمتر دانش آموز، عدم امکان پرسش و پاسخ حضوری و رفع اشکال، عدم ارتباط چشمی مدرس با دانش آموز، عدم آزادی زبان بدن و عدم برگزاری کوئیز و آزمون‌های کوتاه و سریع،” اشکالاتی است که به سیستم آموزش از راه دور وارد است و تمام این موارد، نقاط برتری کلاس‌های حضوری کنکور نسبت به کلاس‌های آنلاین هستند. پس باید مثل قبل حضوری کلاس رفت و پشت آن نیم کت‌های سخت نشست و گوش داد و جزوه نوشت! هرچند این انتقادات در مواقعی صحیح به نظر می آیند، اما خب،  نقدهایی هم نیستند که غیرقابل پوشش باشند و خلاصه برای همه ی این موارد، می توان راهکاری مناسب پیدا کرد. حداقل ما در دوره‌های آموزشی آنلاین خود، اغلب این مشکلات را مرتفع نموده ایم! با این وجود، شرکت در کلاس‌ آنلاین کنکور مزایایی هم دارند که انصافاً نمی‌شود از آن‌ها چشم پوشی کرد:

 • در هزینه ها خیلی خیلی صرفه جویی می‌شود:اول از همه باید بدانید که هزینه ی کلی شرکت در کلاس‌ آنلاین کنکور کمتر از نصف هزینه ی کلاس‌های حضوری تمام می‌شود. تازه منظور ما فقط شهریه است و از هزینه‌های رفت آمد و هزینه‌های جانبی کلاس‌های حضوری صرف نظر کرده ایم!

 • امکان مقایسه ی کیفیت وجود دارد: از آنجایی که اغلب دوره‌های آموزش از راه دور، یک یا دو جلسه ی رایگان دارند، دانش آموز قادر خواهد بود سطح کیفیت کلاس‌ها را مورد مقایسه قرار دهد.
 • پیدا کردن اساتید خوب، آسان‌تر است: جستجوی در اینترنت و پیدا کردن اساتید مجرب و دارای رزومه ی درخشان، به مراتب آسان‌تر از گشتن در شهر و پیدا کردن آنان است. مگر نه؟!
 • محدودیت جغرافیایی برای انتخاب اساتید وجود ندارد: این موضوع خیلی معرکه است! چرا که تا پیش از این، دسترسی به بهترین اساتید کشور، برای عده ی محدودی امکان پذیر بود و داوطلبان شهرستان‌های دور دست، تقریباً به کل از این امکان محروم بودند. اما امروزه هر کس از هرجای کشور می تواند به اساتید مجرب و کارکشته و بنام دسترسی داشته باشد و به همین جهت است که ما کلاس‌ های آنلاین کنکور را آغاز عدالت آموزشی می نامیم!
 • وابسته به زمان و مکان نیستند: بسیاری از محدودیت‌های کلاس‌های حضوری، مثل زمان بخصوص و مکان یا نشانی برگزاری کلاس ها، در دوره‌های آنلاین وجود ندارند و شما به سادگی می توانید از درون منزل خود، بدون رفت و آمد و فقط به وسیله ی یک لپ تاپ یا تلفن همراه متصل به اینترنت در این کلاس‌ها شرکت کنید. این موضوع برای شاغلان و همچنین آن دسته از داوطلبانی که مغزشان در ساعات خاصی از شبانه روز بهتر کار می کند، معرکه است! (آخر بعضی‌ها فقط اول صبح و بعضی‌ها فقط آخر شب مغزشان خوب کار می کند!)
 • وقت کمتری از داوطلب می گیرند: حضور در یک جلسه ۳ ساعته ی حضوری، می تواند بسته به فاصله ی شما از مکان برگزاری آن، بین ۵ تا ۸ ساعت از شما وقت بگیرد. (تازه اگر برای بعضی‌ها زمان آماده شدن را در نظر نگیریم)  تجربه ثابت کرده که با شرکت در کلاس‌ های آنلاین کنکور، چیزی حدود ۶۰% از زمان خود را صرفه جویی خواهید کرد. و این برای یک کنکوری هدفمند خیلی خیلی مهم است!
کلاس آنلاین کنکور
 • مختصر و مفید هستند: معمولاً کلاس‌ آنلاین کنکور ، نسبت به کلاس‌های حضوری دارای فشردگی بیشتری هستند و مدرس سعی می کند در آن مطالب را مختصرتر و مفیدتر ارائه دهد.
 • چند رسانه‌ای هستند: در کلاس‌ آنلاین کنکور ، جمله ای با عنوان “تصور کنید که…” وجود ندارد! چرا که مدرس خلاق این امکان را دارد تا با استفاده از ابزار‌های طراحی و توسعه، هرگونه فیلم، تصویر، آزمایش یا مدل سازی‌های سه بعدی را نیز به کلاس خود اضافه کند! و هر چیزی را می خواهد که تصور کنید واقعاً به شما نشان دهد!
 • حواشی کلاس‌های حضوری را ندارد: در دوره‌های حضوری، چیزهای بسیاری (مانند یک پرسش نامهم و یا نابجا) می توانند کلاس را دست کم برای دقایقی به حاشیه بکشانند. که چنین مسائلی در کلاس‌ کنکور آنلاین اگر نخواهیم بگوییم که وجود ندارد، دست کم به ندرت دیده می‌شود.
 • داشتن چارت آموزشی مدون و اصولی: یک مدرس خوب در حین برگزاری کلاس‌ آنلاین کنکور ، روال آموزشی خود را از پیش طراحی و کارگردانی می کند و همین باعث تمرکز بیشتر کلاس بر روی اولویت مباحث و رعایت پیش نیازها می شود.
کلاس آنلاین کنکور
 • تکرار و تقویت نکات پایه ای: از آنجایی که مدرس در شیوه ی آنلاین، از سطح کیفیت پایه‌ای داوطلبان آگاه نیست، مجبور می‌شود نکات مهم پایه‌ای را در حین آموزش تکرار کند و همین موضوع می تواند سبب تقویت اطلاعات پایه‌ای دانش آموزان شود.
 • قابل بازبینی هستند: کلاس‌های آنلاین ضبط می شوند و بنابراین می توان بارها و بارها به مطالب آموزشی دسترسی داشت. درست مثل این است که یک کلاس حضوری را می توانستید چند بار شرکت کنید که البته عمراااا!
 • فضای کلاس در اختیار داوطلب است: عوامل محیطی کلاس مانند نور، صدا، پوشش، صندلی و… توسط داوطلب و در منزل خود طراحی می‌شود! به قول خودمانی، آقای خودتی و سرور خودت!
 • امکان نظارت خانواده وجود دارد: در شیوه ی آنلاین، خانواده می تواند بر چند و چون فرایند آموزش فرزند خود و کیفیت آموزش مدرس نظارت کامل داشته باشد. و از موثر بودن آموزش، اطمینان حاصل کند.
کلاس آنلاین کنکور
 • برای کم رویان مناسب است: بعضی‌ها هم هستند، که در دنیای مجازی بسیار جسور‌تر و فعال‌تر از دنیای حقیقی خود هستند. کلاس‌ کنکور آنلاین به این افراد اجازه ی مشارکت بیشتر را در کلاس خواهد داد.
 • عدم استرس و فشارهای تاخیر: در شیوه ی آموزش غیر حضوری کنکور، دیگر دلواپس ترافیک و آلودگی هوا و امنیت در رفت و آمد و دیر رسیدن به کلاس و دیر برگشتن به خانه و… نخواهید بود. قشنگ با خیال راحت و از منزل خودتان، آموزش می‌بینید.
 • امکان برگزاری کوئیز و آزمون نیز وجود دارد: برخلاف باور بعضی، نرم افزارهای فراوانی جهت برگزاری کوئیز و تست‌های آنلاین در طی دوره‌ها وجود دارد که -ریا نباشد- کلاس‌های ما نیز به آن‌ها مجهز هستند!
 • امکان پرسش و پاسخ با اساتید وجود دارد: هرچند این موضوع نسبت به کلاس‌های حضوری قدری محدود‌تر است، اما به هر حال امکان پرسش و پاسخ و رفع اشکال هم در طول کلاس و هم در تمام ساعات شبانه روز (به وسیله ی ایمیل) برای داوطلبان فراهم است.
کلاس آنلاین کنکور

هر کدام از این دلایل برای خودش کافی است تا تصمیم مان را برای شرکت در این کلاس‌ها قطعی کنیم. البته پیش از پایان باید یک نکته ی بسیار مهم دیگر را نیز مطرح کنیم. لطفاً، حتماً، خواهشاً! موارد زیر را برای شرکت در دوره‌های آنلاین، در نظر داشته باشید. زیرا استفاده از چنین تحولات عظیمی برای یادگیری، نیازمند تغییر برخی نگرش‌ها و عادات مربوط به فرایند یادگیری نیز هست.

نکات مهم حضور در کلاس‌ آنلاین کنکور :

متاسفانه در برخی موارد، دیده می‌شود که مدرسین، دوره‌های آنلاین خود را نیز به مانند دوره‌های حضوری برگزار می کنند و تلاش چندانی برای استفاده از ابزارهای شگفت انگیز طراحی و توسعه در طول کلاس دیده نمی‌شود. باید بدانیم که کلاس آنلاین کنکور ، با وجود شباهت‌های بسیار با کلاس‌های حضوری، در عین حال تفاوت‌های بنیادین نگرشی‌ای بسیاری نیز با آن‌ها دارند. مدرس و طراحان کلاس‌های غیرحضوری کنکور، باید با استفاده از جدیدترین و به روز‌ترین متد‌ها و ابزارهای موجود، سعی کند کلاس خود را مناسب با شیوه‌های آموزش از راه دور طراحی کنند و نحوه ی تدریس خود را با آن ابزار‌ها آداپته نمایند. در این کلاس ها، استفاده از ابزارهای چند رسانه‌ای و گفتمان‌های متناسب با فضای کلاس،  باعث بهبود کیفیت آموزش می گردد. (تا اینجاش قابل توجه ما و همکاران است) اما داوطلبان و دانش آموزان نیز باید در نظر داشته باشند که شرکت در کلاس‌های غیرحضوری، توجه و تمرکز بیشتری می طلبد. چون که کلاس‌های آنلاین کنکور، برخلاف کلاس‌های حضوری (که استاد محور بوده اند) کاملاً دانش آموز محور هستند. و شرکت کننده باید بر تمرینات خارج از کلاس و تلاش‌های مطالعاتی خود نیز اضافه کند. حواس تان باشد،  تنها در این صورت است که می توانید از فواید بی شمار کلاس‌ آنلاین کنکور بهره برده و به وسیله ی آن‌ها در هزینه و زمان خود به طرز چشم گیری صرفه جویی کنید. کلاس آنلاین کنکور ما در موسسه‌ی کلاسی برتر با بهره گیری از جدید‌ترین متدهای روز جهان، و با اتکا به مجرب‌ترین و کارآزموده‌ترین اساتید کنکور که همگی رزومه ی درخشانی در کارنامه ی کاری خود دارند، کلاس هایی با بالاترین سطح کیفیت آموزش را برای شما طراحی کرده ایم. شما می توانید با شرکت در کلاس‌ آنلاین کنکور ما، تمامی دغدغه‌های جانبی خود را برای موفقیت در کنکور، کنار بگذارید و فقط و فقط بر روی دوره‌های ما تمرکز کنید. کلاس‌های ما به صرفه، جامع، کاربردی و به روز بوده و بر اساس دغدغه‌های شما طراحی شده اند. ما به همه ی تغییرات رخ داده در نظام آموزشی تسلط کامل داریم و کلاس‌های خود را بر اساس آخرین تغییرات سازمان سنجش کشور، طراحی کرده ایم. درکلاس‌های خود آخرین تست‌های کنکور را مورد بررسی قرار داده  و در تلاشیم تا از همه جهت، به روز و آنلاین باشیم. کلاس نکته و تست هم به همین منظور تهیه شده است. بنابراین برای صرفه جویی حداکثری در هزینه و زمان خود و افزایش کیفیت آموزش، هم اکنون ثبت نام خود را آغاز کنید. و باقی دغدغه هایتان را به ما بسپارید.  
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *