0
02146115236

قیمت مشاوره کنکور ۱۴۰۰ چطور تعیین می شود؟

فکر کنکور و سختی‌ها و هزینه‌های آن که می‌شود ممکن است خیلی از شما کنکوری‌ها بترسید و یا عقب بکشید و آن را یک مرحله ی طاقت فرسا در زندگی بشناسید اما من به شما می گویم که همه ی مسیر‌های سخت با یک همراه آسان‌تر می‌شود. فرض کنید از شهری می خواهید به شهر دیگری بروید و راه بسیار کسل کننده و طولانی است، اما یکی از دوستانتان با شما می آید و این راه کسل کننده تبدیل به یک تجربه ی هیجان انگیز و خاطره‌ای ماندگار می‌شود. در کنکور هم شما به یک مشاور نیاز دارید که از نیاز‌های شما آگاه باشد و در این مسیر با شما همراهی کند تا سختی‌های مسیر را راحت و بی دغدغه طی کنید.اما انتخاب مشاور یکی از چیزهایی است که مهم است چون اگر در سفر آن دوستی که با شما همراه و همدل نیست را با خود ببرید قطعا پشیمان می شوید! با توجه به افزایش شمار داوطلبان کنکور قیمت مشاوره کنکور  بسیار بالا رفته است و خیلی از کنکوری‌های هزینه‌های زیادی برای مشاور می کنند اما نتیجه نمی گیرند. پس بهتر است بدانید که بهترین مشاور برای شما کیست و با توجه به آن هزینه کنید.

 اگر شما هم از آن دسته کنکوری هایی هستید که سوالاتی در زمینه مشاوره و قیمت مشاوره کنکور دارید و می خواهید بدانید وظایف مشاور تحصیلی در برابر شما چیست؟ مشاور کنکور خوب  ویژگی هایی باید داشته باشد ؟ آیا مشاوره ی آنلاین برای  شما مناسب است یا خیر؟ هزینه‌های مشاوره ی آنلاین نسبت به مشاوره ی حضوری چگونه است؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا ابهامات ذهن شما را برظرف کنیم.

قیمت مشاوره کنکور 1400

درس خواندن برای کنکور با درس خواندن برای امتحان‌های دیگر کمی فرق دارد و شما باید کمی انرژی بیشتری به کار ببرید.

 در مورد مشاوره کنکور ۱۴۰۰ باید به این نکته توجه کنید که اگر میخواهید با خیال راحت مسیر کنکور را طی کنید و استرس زمان نداشته باشید بهتر است درس خواندن را از تابستان شروع کنید. البته افراد موفق زیادی وجود داشته اند که دیرتر شروع کرده اند و رتبه‌های خوبی هم کسب کرده اند اما اگر میخواهید آهسته و پیوسته پیش بروید و خیالتان راحت باشد، تابستان بهترین زمان برای شروع است.

اگر به اطراف خودتان و اطرافیان نگاه کنید، می بینید کسی که برای کارش برنامه ریزی و هدف گذاری می کند و با توجه به آن تلاش می کند، موفق‌تر است. موفقیت هیچ گاه سراغ افرادی که همیشه در حال استراحت کردن هستند نمی رود. موفقیت در همه ی هدف‌های زندگی نیاز به به یه نقشه ی جامع و برنامه ی کامل دارد، کنکور هم از این قاعده مستثنا نیست. کمک گرفتن از کسی که بتواند در این مسیر از شما آگاهی پیدا کند و در برنامه ریزی به شما کمک کند یکی از جنبه هایی است که باعث می‌شود شما از رقبای خود سریع‌تر پیش بروید.

قیمت مشاوره کنکور 1400

حالا باید ببینید که ویژگی‌های یک مشاور خوب که ارزش هزینه کردن دارد، چیست؟ قیمت مشاوره کنکور ۱۴۰۰ ارزشش را دارد؟

چون اگر در انتخاب مشاور دقت به خرج ندهید و فردی را انتخاب کنید که در این زمینه صلاحیت ندارد هم زمان و هم هزینه ی خود را هدر داده اید.

ممکن است بعضی از شما فکر کنید که رتبه‌های برتر و یا کسانی که دکتر هستند قطعا مشاور هایی خوبی برای شما خواهند بود اما این تصورهمیشه درست نیست زیرا کسی که خوب توانسته است در کنکور عمل کند لزوما ویژگی‌های یک مشاور خوب را ندارد چون شاید روش هایی که او استفاده کرده است برای شما تاثیر گذار نباشد و یا شاید در این زمینه تخصص کافی نداشته باشد، پس باید به غیر از رتبه کنکور دنبال ویژگی‌های دیگری در یک مشاور خوب بگردید.

چرا به مشاوره کنکور ۱۴۰۰ نیاز داریم؟

ممکن است از بعضی‌ها بشنوید که مشاوره کنکور گرفتن وقت تلف کردن است یا بعضی‌ها بخواهند خودشان این راه را طی کنند اما باید بدانید که مشاور به شما در حل مشکلات تحصیلی کمک می کند و به شما در شناخت الگوهای فکری و رفتاری و تسلط بهتر بر راهکارهای حل مسائل درسی و یا تقویت جنبه هایی که نسبت به رقبای خود در آن بهتر هستید، کمک می کند.

هدف نهایی از مشاوره کنکور، آگاه سازی شما از مشکلات است تا پس از آن بتوانید آن ها به صورت علمی، منطقی و ماندگار حل کنید و علاوه بر این که از مسیر کنکور نترسید از آن لذت هم ببرید. این اصلا ارتباطی به قیمت مشاوره کنکور ندارد.

ضرورت مشاوره با خانواده چیست؟

مشاور تحصیلی علاوه بر اینکه با شما ارتباط دارد باید به خانواده و والدین شما نیز توجه کند چون خانواده نقش مهمی در موفقیت یا شکست شما دارند. خانواده ممکن است شما را تشویق کند و راه رسیدن به هدف را سریع کند و یا ممکن است بی تفاوت باشد و انگیزه را در شما از بین ببرد بنابراین در این مواقع لازم است که مشاور با خانواده ارتباط برقرار کند تا مهارت‌های لازم را که باعث می‌شود به شما کمک کند راحت‌تر درس بخوانید را به آن‌ها آموزش دهد.

قیمت مشاوره کنکور 1400

اکنون می خواهیم شما را با ویژگی‌ های یک مشاور مناسب آشنا کنیم:

۱- متخصص باشد

کسی که در زمینه مشاوره تخصص دارد قطعا باید با روش‌های نوین برنامه ریزی آگاه باشد و اطلاعات خود را هر چند وقت یک بار به روز کند اما دانش و آگاهی به تنهایی کافی نیست، مشاور باید بتواند از توانایی‌ها خود به خوبی در جلسات مشاوره استفاده کند.

۲- دلسوز باشد

مشاور باید به فکر موفقیت شما و حل کردن مشکلات شما باشد نه اینکه به فکر گرفتن هزینه‌های گزاف از شما باشد که شما از همان جلسات اولیه می توانید متوجه دلسوزی او شوید و بفهمید که آیا مشاور واقعا برای شما وقت می گذارد و نکات مهم را یاد آور می‌شود یا خیر.

 

۳- از مراجعه کننده شناخت پیدا کند

مشاور از همان ابتدا باید بتواند به خوبی با شما ارتباط برقرار کند و از وضعیت تحصیلی شما و عادات و روحیات شما سوال کند و نسبت به این موارد آگاهی پیدا کند. باید به دروسی که می خواهید بخوانید اشراف داشته داشته باشد تا بتواند بهتر شما را راهنمایی کند چون با آگاهی از تفاوت‌های فردی است که می تواند برنامه‌ای که با نیاز‌های فرد متناسب باشد، تنظیم کند.

 

۴- در مراجعه کننده انگیزه ایجاد کند

علاوه بر این که باید نسبت به مباحث علمی و درسی آگاه باشد و برای برنامه ریزی شما را راهنمایی کند، باید بتواند در زمان هایی که انگیزه ندارید شما را تشویق کند و به شما انگیزه بدهد. کنکور مسیری است که گاهی نا امیدی و گاهی استرس برای شما اتفاق می افتد و مواجهه با این موارد اجتناب ناپذیر است پس بهتر است مشاوری داشته باشید که شما را کمی دلگرم کند و در این زمینه درکتان کند.

 

قیمت مشاوره کنکور 1400

۵- روش‌های مطالعه را به شما یاد دهد

یک مشاور خوب باید از روش‌های مختلف مطالعه کردن، تند خوانی و روش‌های تست زدن که معمولا بازدهی بیشتری برای کنکوری‌ها داشته اند، آگاه باشد و آن‌ها را به شما یاد دهد و اگر یک روش برای شما تاثیر گذار نبود روش دیگری را به شما آموزش دهد تا این راه پیشرفت کنید.

۶- شما را ارزیابی کند

در این مسیر شما اهدافی برای خود مشخص می کنید که مشاور کنکور باید بسنجد که آیا شما به این اهداف دسترسی پیدا کرده اید یا خیر و ارزیابی کند که شما چقدر پیشرفت کرده اید و با شما از پیشرفت و یا پسرفتتان صحبت کند.

 

۷- شما را به خود آگاهی برساند

بعد از مدتی که مشاور شما را در برنامه ریزی کردن و روش‌های درس خواندن راهنمایی می کند، شما باید کم کم به فردی تبدیل شوید که از وابستگی خارج شده است و نسبت به خود، آگاهی پیدا کنید. پس مشاور باید شما را رفته رفته به یک شخص توانا و خود آگاه تبدیل کند.

قیمت مشاوره کنکور 1400

حالا که با هم مرور کردیم که مشاور باید چه ویژگی هایی داشته باشیم وقتش رسیده که بگوییم کجا دنبال مشاور خوب بگردید!

کنکوری‌ها اغلب دوست دارند که به مشاور‌های معروف سطح شهر که معمولا مبلغ‌های بسیار زیادی دریافت می کنند مراجعه کنند اما باید بدانید که امروزه که همه چی به سمت آنلاین شدن پیش رفته است و مشاوره گرفتن هم می‌تواند همین گونه باشد.

شما کنکوری هستید و زمان برای شما خیلی مهم است پس مشاوره ی آنلاین خیلی در وقت شما صرفه جویی می کند.

شما می توانید با پیام دادن و یا ویدئو کنفرانس به راحتی با مشاور خود تماس بگیرید.

ارتباط از راه دور بین مشاور و مراجع کننده حتی از زمان زیگموند فروید هم رواج داشته است و با نامه نگاری این کار را انجام می داده اند. امروزه هم سایت‌های زیادی برای مشاوره ی آنلاین کنکور وجود دارند که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند و از آن رضایت دارند.

اکنون مزایای مشاوره ی آنلاین را با هم مرور می کنیم:

قیمت مشاوره کنکور 1400

هزینه ی کمتر:

مهم‌ترین نکته‌ای که ممکن است نظر هر کدام از شما را جلب کند این است که مشاوره‌های آنلاین معمولا هزینه ی کمتری دارند.

قیمت مشاوره کنکور آنلاین گاهی می تواند یک دوم هزینه ی مراجعه حضوری باشد و لازم نیست هزینه‌های گزافی که برای مشاوره‌های حضوری که گاهی هم بر وفق مراد شما نیستند، صرف کنید.

راحتی بیشتر:

جدای از قیمت مشاوره کنکور ممکن است مشاوری که می خواهید به آن مراجعه کنید از شما خیلی دور باشد و یا شهری که در آن زندگی می کنید، مشاور‌های تحصیلی خوبی نداشته باشد و لازم باشد هزینه و زمان زیادی برای رفت و آمد صرف کنید اما در مشاوره ی آنلاین می‌توانید هر کجای ایران که باشید از هر شهری که خواستید مشاور انتخاب کنید و علاوه بر آن می توانید بهترین روز و ساعت را با توجه به برنامه ی خود با مشاور هماهنگ کنید. همچنین مشاور‌های آنلاین را می توانید به راحتی با یک جستجو در خانه و پای لپ تاپ یا گوشی خود پیدا کنید.

یکی از سایت هایی که می خواهیم به شما معرفی کنیم سایت کلاسی برتر است.که آدرس اینترنی آن https://classibartar.com/ می باشد. شما می توانید به این سایت مراجعه کنید.

 

قبل از خواندن ادامه مطلب با پر کردن فرم زیر می توانید در یک جلسه رایگان مشاوره آنلاین یا کلاس آنلاین کنکور شرکت کنید.

همچنین ما به شما توصیه می کنیم که تا جایی که ممکن است از مشاوره‌های فردی یا خصوصی به جای مشاوره‌های گروهی استفاده کنید. چون در مشاوره ی گروهی نکاتی مطرح می‌شود که شاید برای شما مناسب نباشد و به درد شما نخورد، بنابراین وقت شما تلف می‌شود، اما در مشاوره ی فردی، مشاور به روحیات و توانایی‌های شخص شما توجه می کند و با توجه به آن شما را راهنمایی می کند. بنابراین معمولا مشاوره ی فردی نسبت به گروهی مفید‌تر است. در مشاوره‌های آنلاین نیز چنین است و مشاوره به صورت خصوصی برای شما برگزار می‌شود و مخصوص به شخص شماست.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *